Filozofia


Czego pragną klienci kupujący nasze domki mobilne? Chcą czuć się w nich przede wszystkim komfortowo.

Nasze domki są wykonywane metodą rzemieślniczą LUXURY CRAFT DESIGN. W tej metodzie wyznacznikiem luksusu nie jest sama wartość materialna rzeczy, lecz celebracja czasu, procesu wytwórczego i użytych tworzyw. Czas to nie tylko godziny pracy, lecz także lata doświadczenia, które zaowocowały możliwością wytwarzania kunsztownych przedmiotów, a w naszym przypadku – kunsztownych domków mobilnych.

Filozofia LUXURY CRAFT DESIGN polega na doborze surowców najlepszej jakości, a nie bazowaniu na najtańszych rozwiązaniach. Żaden siding nie zastąpi zapachu drewna. W procesie wytwórczym nie stosujemy sztucznych paneli, styropianu, masy klejowo-szpachlowej czy akrylowych tynków. Materiały tego rodzaju obniżają standard wykonania całego domu oraz zmniejszają komfort przebywania w jego wnętrzu. Domki mobilne P&P Homes są wykonane z ekologicznych materiałów, dzięki czemu można poczuć się blisko natury. Design domów jest zgodny z założeniami skandynawskiego wzornictwa.

Wełna drzewna – izolacja w zgodzie z naturą

Każdy domek mobilny to w zasadzie mini mieszkanie skondensowane w małej kubaturze i wyposażone we wszystkie sprzęty. Rozwiązania technologiczne sprawiają, że dom przez nas wykonany jest w pełni funkcjonalny przez cały rok. Osoby pytające nas o ocieplenie zazwyczaj są zdziwione, że wykorzystujemy wełnę drzewną. Ba – wiele osób nie wie o jej istnieniu, a także o właściwościach, jakie posiada. Wykorzystanie wełny drzewnej do ocieplania naszych domków jest znakiem rozpoznawczym marki P&P Homes – to skuteczny sposób na komfort w każdych warunkach otoczenia.

Aby wyjaśnić, jak ważne jest dla nas stosowanie naturalnych materiałów termoizolacyjnych, warto zrozumieć, jak zachowuje się wilgoć, z którą kontakt mają wszystkie domki mobilne.

Niech dom oddycha

W domkach tego typu (opartych o konstrukcje stalowe) w czasie zmiany temperatury następuje SKRAPLANIE pary wodnej. Wiosną, latem i jesienią woda cieknie po elementach konstrukcji metalowej, zimą zaś przy ujemnych temperaturach i wyłączonym ogrzewaniu zamarza. Wszystkie te czynniki w kontakcie z wełną lub – gorzej – styropianem i pianką powodują, że wilgoć w formie skroplin pochłaniana jest przez elewację zewnętrzną lub ściany wewnętrzne domu. Efekt? Tworzą się zarodniki grzybów i bakterii. Potocznie mówi się, że jest pleśń lub grzyb na ścianach. Zjawisko przenikania cząsteczek wilgoci przez wełnę drzewną w porównaniu do klasycznego styropianu można zaobserwować m.in. w eksperymencie z dyfuzją wody.


POBIERZ PLIK PDF

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na wygodę ogromny wpływ ma panujący w pomieszczeniach mikroklimat. Przy sztucznych materiałach dociepleniowych, takich jak pianka, panele winylowe, kerafront czy siding, wilgoć nie jest prawidłowo odprowadzana na zewnątrz – ściany nie oddychają. Posłużmy się teraz analogią chłodni. Kiedy w chłodni zostaną zamknięte szczelnie drzwi, woda nie ma gdzie się ulotnić (wyparować), a zatem osadza się na ścianach i zamarza. Analogicznie dzieje się to przy nieoddychających ścianach przykrytych pianką dociepleniową lub sztucznymi panelami podczas ujemnych temperatur. Dlatego do ocieplania naszych domków używamy naturalnego, oddychającego materiału termoizolacyjnego, jakim jest wełna drzewna marki STEICO.

Elewacja z drewna

Szalówka ze świerku lub modrzewia wpisuje się w naturalne otoczenie domków mobilnych.

Ekologiczna izolacja

Wełna z włókna drzewnego odprowadza wilgoć na zewnątrz zapobiegając tworzeniu się pleśni i grzybów.

Duże przeszklenia

Panoramiczne okna w salonie pozwalają chłonąć widoki i wpuścić do salonu dużo naturalnego światła.

Demontowane podwozie

Podwozie transportowe możesz zdemontować w kilkanaście minut. Nie musisz już zabudowywać kół.

Wygodnie jak w domu

Domek mobilny P&P Homes możemy wyposażyć w sprzęty i rozwiązania technologiczne, które umożliwią mieszkanie w nim przez cały rok. Doskonale wygłuszone ściany z podkładem Steico Flex 036, zapewniają osobom przebywającym we wnętrzu spokój oraz relaks. Materiał ten jest obecny również w ściankach działowych pomieszczeń.

Ściany zewnętrzne


Szkielet domku pokrywamy solidnym poszyciem zewnętrznym z płyt MFP, a do ocieplenia wykorzystujemy naturalną wełnę drzewną STEICO FLEX 036. Ściany zewnętrzne osadzone są ponadto na ruszcie drewnianym i pokryte wiatroizolacyjną membraną. Tak złożony system sprawia, że zimą ściany trzymają ciepło, a latem chronią wnętrze przed zbytnik nagrzaniem.

Elewację standardową w domkach P&P Homes stanowi naturalna szalówka drewniana ze świerku skandynawskiego lub modrzewia syberyjskiego. Opcjonalnie możemy przygotować elewację z blachy lub wentylowaną z HPL, Spieki, AlucoBond i innego typu drewna.

Naturalny materiał izolacyjny


Wełna drzewna STEICO to izolacja, którą stosuje się w najlepszych konstrukcjach ekologicznych. W przeciwieństwie do niektórych wełn mineralnych nie jest rakotwórcza ani toksyczna. Do jej produkcji wykorzystuje się włókno drzewne pochodzące z trzebieży lasów lub odpadów tartacznych. Posiada doskonałe właściwości ognioodporne i absorpcyjne wody. Każde pojedyncze włókno drzewne potrafi zmagazynować co najmniej 15 razy więcej pary wodnej niż włókno mineralne, nie tracąc przy tym właściwości izolacyjnych.

Przy zmianie warunków atmosferycznych izolacja STEICO oddaje wilgoć do atmosfery (nie magazynuje jej w przegrodach). Ponadto szczelnie wypełnia przestrzenie między elementami konstrukcji domu oraz nie osiada, dzięki czemu jest znakomitym regulatorem mikroklimatu pomieszczeń.

Panoramiczne okna


Duże przeszklenia w domu, przez które możemy podziwiać panoramę otoczenia to marzenie wielu osób. Domki mobilne P&P Homes możemy wykonać z salonem posiadającym ogromne okna z trzech stron (od frontu i po obu bokach). Tak, abyś mógł wpuścić większą część naturalnego świata do środka. Przeszklenia w domkach P&P Homes dają wrażenie przestrzeni, a zarazem bezpieczeństwo przed warunkami panującymi na zewnątrz. Prawdziwe schronienie dla Ciebie i Twojej rodziny.

Jesteś posiadaczem działki wychodzącej na górzysty lub pagórkowaty teren? Wystarczy umiejscowić domek na skarpie, aby mieć widok wart milion dolarów. Natura na wyciągniecie ręki – obiad spożywany z widokiem na całą okolicę to coś, co możesz mieć łatwiej, niż myślisz.